BİLGİN PC MARKET
Sistem ve Bileşenler Yükleniyor...
Sistem ve Bileşenler Yükleniyor...

PC donanım dünyasının zirvesini temsil eden ROG Strix serisi, ASUS ROG Strix GeForce RTX 4060 8GB ile oyunculara kusursuz bir deneyim sunuyor. Nvidia'nın devrim yaratan Ada Lovelace mimarisinden güç alan ve saniyede 242 Trilyonluk (TOPS) yapay zeka işlem kapasitesine sahip bu muazzam donanım, hem görsel hem de performans açısından kasanızın parlayan yıldızı olacak.
Kusursuz bir işçilikle üretilen ve rekabetçi oyunlarda en yüksek FPS değerlerini hedefleyen bu premium donanıma, Bilgin PC Market ayrıcalığı ve güvenilirliğiyle hemen sahip olabilirsiniz.
Bu kartı rakiplerinden ayıran en büyük özelliği, olağanüstü soğutma performansıdır. 3.1 slotluk devasa kanatçık dizisi, özel eksen teknolojili üç adet fanın ürettiği muazzam hava akışını optimize etmek için özel olarak tasarlanmıştır. Bu fanlar, daha küçük fan yuvasına sahip olmalarına rağmen hava akışını maksimize eder. Havalandırmalı arka plaka (backplate) ise bu fanlarla kusursuz bir iş birliği içinde çalışarak, sistem en ağır yük altındayken bile ısı dağıtımını en üst seviyeye çıkarır.
ROG Strix RTX 4060 8GB, 4. Nesil Tensor çekirdekleri sayesinde DLSS 3 teknolojisini kullanarak görüntü kalitesini bozmadan kare hızlarını (FPS) adeta uçuşa geçirir. Maksimum performans sağlamak için dijital güç kontrolü ile desteklenen yüksek akımlı güç aşamaları ve 15K kapasitörler kullanılmıştır. Auto-Extreme hassas otomatik üretim teknolojisiyle üretilen bu kart, yıllarca sürecek kaya gibi sağlam bir güvenilirlik sunar. Tüm bu gücü ise GPU Tweak III yazılımı üzerinden tek bir tıkla kontrol edebilirsiniz.
Bu kart, 1080p ultra ayarlarda güncel AAA kalite oyunların ve rekabetçi e-spor oyunlarının üstesinden rahatlıkla gelir. DLSS 3 destekli oyunlarda yapay zeka kare oluşturma teknolojisi sayesinde inanılmaz akıcı bir oyun deneyimi sunar.
ROG Strix serisi, ASUS'un en üst düzey premium serisidir. Devasa 3.1 slotluk soğutma bloğu, 15K kapasitörleri, ARGB aydınlatmaları ve eksen teknolojili fanlarıyla en zorlu şartlarda bile en serin ve sessiz çalışan kartlardan biridir.
RTX 4060 serisi, Ada Lovelace mimarisinin getirdiği muazzam güç verimliliği sayesinde oldukça düşük güç tüketir. Sistemin kalanı için de yeterli marjı bırakmak adına kaliteli bir 550W veya 600W güç kaynağı bu kart için fazlasıyla yeterli olacaktır.
Kesinlikle uygundur. İçerisinde bulunan 8. Nesil NVENC kodlayıcı, Twitch veya YouTube üzerinden yapacağınız canlı yayınlarda işlemcinize yük bindirmeden çok yüksek kaliteli görüntü aktarmanızı sağlar. Video kurgu ve render sürelerini de büyük oranda kısaltır.
| Model | ROG Strix GeForce RTX™ 4060 OC Edition 8GB GDDR6 |
| Grafik Motoru | NVIDIA® GeForce RTX™ 4060 |
| AI Performansı | 262 |
| Bus Standartı | PCI Express 4.0 |
| OpenGL | OpenGL®4.6 |
| Bellek Kapasitesi | 8GB GDDR6 |
| Saat Hızı | OC modu : 2700 MHz Varsayılan mod : 2670 MHz |
| CUDA Çekirdeği | 3072 |
| Bellek Hızı | 17 Gbps |
| Bellek Arayüzü | 128-bit |
| Maksimum Çözünürlük | 7680 x 4320 |
| Maksimum Ekran Desteği | 4 |
| Boyutlar | 311.4 x 133.5 x 61.9mm 12.26 x 5.26 x 2.44 inç |
| Tavsiye Edilen Güç Kaynağı (PSU) | 550 W |
| Güç Bağlantıları | 1 x 8 pim |
| Yuva Tipi | 3.1 slot |
| Aura Sync / RGB | ARGB |