BİLGİN PC MARKET
Sistem ve Bileşenler Yükleniyor...
Sistem ve Bileşenler Yükleniyor...

Geniş uyumluluk için iki adet güçlü eksen teknolojili fan ve 2.5 yuva tasarımını bembeyaz bir zarafetle harmanlayan ASUS Dual RTX 4060 White 8GB ekran kartı, kasanıza ferah bir görünüm katar. Geleneksel siyah kasalardan sıkılıp, masaüstü bilgisayarında açık renkli ve estetik bir bütünlük arayan kullanıcılar için bu donanım mükemmel bir tercihtir.
Sunduğu görsel şölenin yanı sıra, içerisindeki 8GB GDDR6 yüksek hızlı video belleği ile 1080p oyunculuğunun sınırlarını zorlar. ASUS Dual RTX 4060 White 8GB modeli, en güncel ve ağır grafikli oyunlarda bile dar boğaz yaşatmadan tamamen akıcı, rekabetçi bir dijital deneyim sunarak oyuncuların yüzünü güldürür.
NVIDIA'nın ultra verimli Ada Lovelace Çoklu Akış İşlemcileri üzerine inşa edilen bu bembeyaz donanım, 3. Nesil RT Çekirdekleri ile oyunlardaki ışın izleme performansını 2 kata kadar artırır. Böylece sanal dünyalardaki gölgeler, su yansımaları ve ışık hüzmeleri gerçeğe en yakın haliyle monitörünüze yansır.
Sisteminize takacağınız bu harika kart, 4. Nesil Tensor Çekirdekleri ve devrim niteliğindeki DLSS 3 teknolojisi ile sıradan işleme performansına kıyasla 4 kata kadar FPS artışı sunar. Üstelik saniyede 242 Trilyonluk İşlem (TOPS) yapay zeka performansı sayesinde hem DLSS 3 destekli oyunlarda hem de render programlarında size ciddi bir güç kazandırır.
Özellikle dar ve küçük boyutlu kasalarda uyumluluğu ve soğutma verimliliğini en üst düzeye çıkaran 2.5 yuva tasarımına sahiptir. Soğutma dizisindeki hava akışını artırmak için daha küçük bir fan göbeği ile tasarlanan eksen teknolojili fanlar, ASUS Dual RTX 4060 White 8GB kartınızı uzun oyun seanslarında bile serin tutar.
Mekanik arızaların önüne geçmek için, geleneksel tasarımlara göre iki kat daha uzun süre dayanan dayanıklı çift rulmanlı fan yatakları tercih edilmiştir. Ayrıca cihazda bulunan 0dB teknolojisi, internette gezinirken veya hafif oyunlar oynarken fanları tamamen durdurarak odaklanmanızı kolaylaştıran göreceli bir sessizlik sağlar.
Ekran kartınızın tüm özelliklerini pratik bir şekilde yönetmek için yeni NVIDIA App yazılımını bilgisayarınıza kurabilirsiniz. NVIDIA App arayüzü ile ASUS Dual RTX 4060 White 8GB kartınızın sürücülerini tek tıkla güncelleyebilir, oyun ayarlarını donanımınıza göre optimize edebilir ve tüm istatistikleri güvenle takip edebilirsiniz.
Bilgisayar donanımlarında kaliteli ve güvenilir alışverişin adresi olan Bilgin PC Market, en şık ve güçlü bileşenleri sizlerle buluşturmaya devam ediyor. Masaüstü bilgisayarınızda bembeyaz bir estetik, uzun ömürlü soğutma ve tatmin edici bir oyun gücü arıyorsanız, bu harika donanımı Bilgin PC Market mağazamızdan hemen sipariş edebilirsiniz.
Evet, bu donanım tamamen desteklemektedir. Kartınız, NVIDIA App arayüzü ile kusursuz entegre çalışarak tüm sürücü güncellemelerinizi zahmetsizce yapmanıza, oyunlarınızı sisteminize göre otomatik ayarlamanıza ve performansınızı anlık olarak yönetmenize imkan tanır.
TOPS değeri, ekran kartının yapay zeka işlem kapasitesini saniyedeki trilyonluk işlem cinsinden belirtir. 242 TOPS gücündeki bu ekran kartı, DLSS 3 teknolojisini besleyerek saniyelik kare hızınızı (FPS) yapay zeka ile oluşturulan ekstra karelerle devasa oranda artırır ve oyunları akıcı hale getirir.
Göreceli bir sessizlik sağlayan 0dB teknolojisi, sistem hafif yük altındayken ekran kartı sıcaklığı belirli bir seviyenin altına düştüğünde fanları tamamen durdurur. Kasanızın içindeki bu akıllı sistem, ağır bir oyuna girip sıcaklık artana kadar sıfır gürültü ile çalışmanızı garanti eder.
Bu ekran kartının 2.5 yuva kaplayan özel tasarımı, hem kalın bir alüminyum soğutma bloğuna yer verecek kadar geniş hem de diğer genişleme yuvalarını engellemeyecek kadar kompakttır. Böylece küçük beyaz kasalarda üstün soğutma verimliliği ve montaj kolaylığı sağlar.
Sıradan kaymalı yataklı (sleeve bearing) fanlar zamanla sürtünmeye bağlı olarak aşınabilir ve ses yapabilir. Ancak bu modelde kullanılan çift rulmanlı fan yatakları (dual-ball bearing) mekanik sürtünmeyi inanılmaz derecede azaltarak geleneksel tasarımlara kıyasla fan ömrünü tam iki kata kadar uzatır.
| Model | DUAL-RTX4060-8G-WHITE |
| Grafik Motoru | NVIDIA® GeForce RTX™ 4060 |
| AI Performansı | 242 |
| Bus Standartı | PCI Express 4.0 |
| OpenGL | OpenGL®4.6 |
| Bellek Kapasitesi | 8GB GDDR6 |
| Saat Hızı | OC modu: 2490 MHz Varsayılan mod: 2460 MHz |
| CUDA Çekirdeği | 3072 |
| Bellek Hızı | 17 Gbps |
| Bellek Arayüzü | 128-bit |
| Maksimum Ekran Desteği | 4 |
| Boyutlar | 227.2 x 123.24 x 49.6 mm |
| Tavsiye Edilen Güç Kaynağı (PSU) | 550 W |
| Güç Bağlantıları | 1 x 8 pim |
| Yuva Tipi | 2.5 Yuva |