BİLGİN PC MARKET
Sistem ve Bileşenler Yükleniyor...
Sistem ve Bileşenler Yükleniyor...

Geniş uyumluluk için iki adet güçlü eksen teknolojili fan ve gelişmiş tasarımı bir araya getiren ASUS Dual RTX 4060 Ti 8GB ekran kartı, kasanızda kusursuz bir performans sergiler. Masaüstü bilgisayarınızda görsel bir sadelik ararken, güncel oyunların performansından da hiçbir şekilde taviz vermek istemiyorsanız bu donanım beklentilerinizi fazlasıyla karşılayacaktır.
Günümüzün popüler oyunlarını yüksek çözünürlüklerde akıcı oynamak isteyen oyuncular için ASUS Dual RTX 4060 Ti 8GB modeli harika bir yatırımdır. Cihazın içerisinde bulunan yüksek hızlı 8GB GDDR6 video belleği, devasa açık dünya oyunlarında pürüzsüz ve rekabetçi bir dijital deneyim yaşamanızı garantiler.
NVIDIA'nın 2 kata kadar performans ve güç verimliliği sağlayan Ada Lovelace Çoklu Akış İşlemcileri üzerine inşa edilen ASUS Dual RTX 4060 Ti 8GB, grafik kalitesinde standartları yeniden belirliyor. 3. Nesil RT Çekirdekleri sayesinde oyunlardaki ışıklandırma ve yansımaları çok daha doğal bir hale getirerek 2 kata kadar ışın izleme performansı sağlar.
Sisteminize kuracağınız bu harika donanım, 4. Nesil Tensor Çekirdekleri ve devrimsel DLSS 3 teknolojisi ile kaba kuvvet görüntü işlemeye kıyasla 4 kata kadar performans artışı sunar. ASUS Dual RTX 4060 Ti 8GB ile gelişmiş yapay zeka desteğini arkanıza alarak yüksek ayarlarda tamamen takılmasız bir e-spor deneyimi yaşayabilirsiniz.
Özellikle dar alanlar barındıran sistemlerle tam uyumluluk sunması için tasarlanan bu zarif kart, 2.5 yuva (slot) tasarımına sahiptir. ASUS Dual RTX 4060 Ti 8GB, bu ince yapısına rağmen küçük boyutlu kasalarda üstün performans için uyumluluğu ve soğutma verimliliğini her zaman en üst düzeye çıkarır.
Soğutma dizisindeki hava akışını artırmak için daha küçük bir fan göbeğine sahip eksen teknolojili fanlar, kartı daimi olarak serin tutar. Ayrıca geleneksel tasarımlara göre iki kat daha uzun süre dayanan çift rulmanlı fan yatakları ile desteklenen bu sistem, 0dB teknolojisi sayesinde hafif oyunların keyfini görece sessizlikte çıkarmanızı sağlar.
Donanımınızın gücünü pratik bir şekilde yönetmek için yeni NVIDIA App yazılımını bilgisayarınıza kurabilirsiniz. NVIDIA App sayesinde ASUS Dual RTX 4060 Ti 8GB kartınızın sürücülerini tek tıkla en güncel hale getirebilir ve oyun içi monitör renk optimizasyonlarınızı saniyeler içinde donanımınıza göre uygulayabilirsiniz.
Bilgisayar donanımlarında samimi, dürüst ve güvenilir alışverişin tek adresi BİLGİN PC MARKET, size en modern bileşenleri ulaştırmaya devam ediyor. Kasanızda kompakt, dayanıklı ve yüksek performanslı bir güç arıyorsanız, bu harika ekran kartını mağazamızdan hemen güvenle sipariş edebilirsiniz.
Evet, bu donanım tamamen uyumludur. ASUS Dual RTX 4060 Ti 8GB, NVIDIA App ile entegre çalışarak sürücü güncellemelerinizi tek ekrandan yapmanıza ve sistem performansınızı anlık olarak takip etmenize olanak tanır.
Küçük form faktörlü (SFF) kasalarda alan yönetimi çok zordur. Bu ekran kartının 2.5 slot kaplayan tasarımı, hem kalın bir soğutma bloğuna yer verecek kadar geniş hem de diğer PCIE yuvalarını kapatmayacak kadar incedir. Böylece küçük kasalarda maksimum soğutma verimliliği sağlar.
Sıradan kaymalı yataklı (sleeve bearing) fanlar mekanik olarak daha çabuk aşınır. Bu modelde kullanılan çift rulmanlı fan yatakları (dual-ball bearing) sürtünmeyi inanılmaz derecede azaltarak geleneksel tasarımlara kıyasla fan ömrünü tam iki kata kadar uzatır.
Göreceli bir sessizlik sağlayan 0dB teknolojisi, hafif oyunlar oynarken veya internette gezinirken ekran kartı sıcaklığı düşük seviyelerde kaldığında fanları tamamen durdurur. Ağır bir oyuna girip sıcaklık arttığında ise akıllı fanlar tekrar otomatik olarak dönmeye başlar.
4. Nesil Tensor Çekirdekleri sayesinde DLSS 3 teknolojisi, oyunlarda yapay zekayı kullanarak yeni kareler oluşturur. Bu sayede görsel kaliteden hiçbir kayıp yaşamadan, desteklenen oyunlarda saniyelik kare hızınızı (FPS) 4 kata kadar muazzam bir oranda artırır.
| Model | DUAL-RTX4060TI-8G |
| Grafik Motoru | NVIDIA® GeForce RTX™ 4060 Ti |
| Bus Standartı | PCI Express 4.0 |
| OpenGL | OpenGL®4.6 |
| Bellek Kapasitesi | 8GB GDDR6 |
| Saat Hızı | OC modu: 2565 MHz Varsayılan mod: 2535 MHz ( |
| CUDA Çekirdeği | 4352 |
| Bellek Hızı | 18 Gbps |
| Bellek Arayüzü | 128-bit |
| Maksimum Çözünürlük | 7680 x 4320 |
| Maksimum Ekran Desteği | 4 |
| Boyutlar | 227.2 x 123.24 x 49.6 mm |
| Tavsiye Edilen Güç Kaynağı (PSU) | 650W |
| Güç Bağlantıları | 1 x 8 pim |
| Yuva Tipi | 2.5 Yuva |