BİLGİN PC MARKET
Sistem ve Bileşenler Yükleniyor...
Sistem ve Bileşenler Yükleniyor...

Geniş uyumluluk için iki adet güçlü eksen teknolojili fan ve 2.5 yuva (slot) tasarımını siyahın zarafetiyle sunan ASUS Dual RTX 4060 OC 8GB ekran kartı, kasanızda sınırları aşar. Fabrika çıkışlı olarak hız aşırtmalı (OC Edition) gelen bu model, varsayılan ayarlarla yetinmeyip oyunlarda her zaman ekstra performans arayanlar için özel olarak üretilmiştir.
Sunduğu gelişmiş görsel deneyimin yanında, yüksek hızlı 8GB GDDR6 video belleği ile 1080p çözünürlükteki oyunculuğun yeni standardını belirler. ASUS Dual RTX 4060 OC 8GB modeli, rekabetçi arenada ve hikaye tabanlı açık dünya oyunlarında hiçbir dar boğaz yaşatmadan size o istediğiniz pürüzsüz ve akıcı dijital deneyimi sunar.
NVIDIA'nın ultra verimli Ada Lovelace Çoklu Akış İşlemcileri üzerine inşa edilen bu güçlü donanım, 3. Nesil RT Çekirdekleri ile ışın izleme (Ray Tracing) performansını 2 kata kadar artırır. Böylece sanal dünyalardaki gölgeler, su yansımaları ve dinamik ışıklandırmalar gerçeğe en yakın haliyle gözlerinizin önüne serilir.
Sisteminize takacağınız bu harika kart, 4. Nesil Tensor Çekirdekleri ve DLSS 3 teknolojisi ile sıradan işleme performansına kıyasla 4 kata kadar muazzam bir FPS artışı sunar. Üstelik saniyede tam 246 Trilyonluk İşlem (TOPS) yapay zeka performansı sayesinde desteklenen oyunlarda görsel kaliteyi bozmadan inanılmaz bir akıcılık elde edersiniz.
Özellikle dar ve küçük boyutlu kasalarda soğutma verimliliğini en üst düzeye çıkaran 2.5 yuva tasarımına sahiptir. Soğutma dizisindeki hava akışını maksimize etmek için daha küçük bir fan göbeğine sahip olan eksen teknolojili fanlar, ASUS Dual RTX 4060 OC 8GB kartınızı uzun ve yorucu oyun seanslarında bile daima serin tutmayı başarır.
Mekanik sorunların tamamen önüne geçmek için, kaymalı yataklı tasarımlara göre iki kat daha uzun süre dayanan oldukça dayanıklı çift rulmanlı fan yatakları kullanılmıştır. Ayrıca cihazda bulunan 0dB teknolojisi, sadece internette gezinirken veya hafif oyunlar oynarken fanları tamamen durdurarak odaklanmanızı sağlayan mutlak bir sessizlik sunar.
Ekran kartınızın yüksek saat hızlarını ve tüm diğer özelliklerini pratik bir şekilde yönetmek için yeni NVIDIA App yazılımını bilgisayarınıza kurabilirsiniz. NVIDIA App arayüzü ile sürücülerinizi tek tıkla zahmetsizce güncelleyebilir, oyun ayarlarını sisteminize göre anında optimize edebilir ve sıcaklık verilerini güvenle takip edebilirsiniz.
Bilgisayar donanımlarında kaliteli, samimi ve dürüst alışverişin adresi olan Bilgin PC Market, en güçlü bileşenleri sizlerle buluşturmaya devam ediyor. Masaüstü bilgisayarınızda ekstra hız aşırtma performansı (OC), uzun ömürlü bir soğutma ve tatmin edici yüksek bir oyun gücü arıyorsanız, bu harika donanımı Bilgin PC Market mağazamızdan hemen güvenle sipariş edebilirsiniz.
Evet, bu donanım tamamen desteklemektedir. Ekran kartınız, yeni NVIDIA App arayüzü ile kusursuz bir şekilde entegre çalışarak tüm sürücü güncellemelerinizi tek ekrandan yapmanıza, oyunlarınızı sisteminize göre otomatik ayarlamanıza ve performansınızı anlık olarak yönetmenize imkan tanır.
OC (Overclock) Edition, ekran kartının fabrikadan mühendisler tarafından standart sürümden daha yüksek saat hızlarına ayarlanmış olarak çıkması demektir. Bu ekstra donanımsal hız sayesinde, oyunlarda herhangi bir ek ayar yapmanıza gerek kalmadan standart modellere kıyasla doğrudan daha yüksek FPS (saniyelik kare hızı) elde edersiniz.
TOPS değeri, cihazın saniyedeki yapay zeka işlem kapasitesini gösterir. 246 TOPS gücündeki bu ekran kartı, DLSS 3 teknolojisini besleyerek saniyelik kare hızınızı (FPS) yapay zeka ile üretilen yepyeni karelerle destekler. Bu teknoloji genel oyun performansını artırırken görsel kaliteden asla ödün vermez.
Göreceli bir sessizlik sağlayan 0dB teknolojisi, ekran kartı hafif yük altındayken sıcaklık belirli bir seviyenin altına düştüğünde akıllı fanları tamamen durdurur. Kasanızın içindeki bu sistem, ağır bir oyuna girip kartın sıcaklığı artana kadar sıfır gürültü ile çalışmanızı garanti eder.
Bu ekran kartının 2.5 yuva (slot) kaplayan özel tasarımı, hem kalın bir alüminyum soğutma bloğuna yer verecek kadar geniş hem de diğer genişleme yuvalarını engellemeyecek kadar kompakttır. Bu yapı, küçük form faktörlü (SFF) kasalarda bile üstün soğutma verimliliği ve kolay montaj sağlar.
| Model | DUAL-RTX4060-O8G |
| Grafik Motoru | NVIDIA® GeForce RTX™ 4060 |
| AI Performansı | 246 |
| Bus Standartı | PCI Express 4.0 |
| OpenGL | OpenGL®4.6 |
| Bellek Kapasitesi | 8GB GDDR6 |
| Saat Hızı | OC modu: 2535 MHz Varsayılan mod: 2505 MHz |
| CUDA Çekirdeği | 3072 |
| Bellek Hızı | 17 Gbps |
| Bellek Arayüzü | 128-bit |
| Maksimum Çözünürlük | 7680 x 4320 |
| Maksimum Ekran Desteği | 4 |
| Boyutlar | 227.2 x 123.24 x 49.6 mm |
| Tavsiye Edilen Güç Kaynağı (PSU) | 550 W |
| Güç Bağlantıları | 1 x 8 pim |
| Yuva Tipi | 2.5 Yuva |