BİLGİN PC MARKET
Sistem ve Bileşenler Yükleniyor...
Sistem ve Bileşenler Yükleniyor...

Oyun ve profesyonel içerik üretiminde en üst düzeyi hedefleyenler için tasarlanan ASUS ROG Strix GeForce RTX™ 4060 Ti OC Edition 16GB GDDR6, saniyede 378 Trilyonluk işlem (TOPS) kapasitesine sahip devasa yapay zeka gücüyle karşınızda. Nvidia'nın ultra verimli Ada Lovelace mimarisinden güç alan bu şaheser, eksiksiz ışın izleme (Ray Tracing) teknolojisiyle oyunlardaki gerçekçiliği monitörünüze taşıyor.
Kasanızın tam kalbinde yer alacak bu premium donanıma, Bilgin PC Market ayrıcalığı ve güvenilirliğiyle hemen sahip olabilir, en zorlu grafik görevlerinin üstesinden terlemeden gelebilirsiniz.
Bu özel modeli rakiplerinden ayıran en kritik detay, devasa 16GB GDDR6 video belleğidir. Bu sayede en yüksek doku çözünürlüklerinde ve 1440p oyunculukta asla VRAM darboğazı yaşamazsınız. Fabrika çıkışlı hız aşırtmalı (OC Edition) gelen bu kart, OC modunda 2745 MHz, varsayılan modda ise 2715 MHz çekirdek hızlarına ulaşarak standart 4060 Ti modellerini geride bırakır.
Lider termal performans sunan devasa 3.1 slotluk kanatçık dizisi, eksen teknolojili üç adet fanın ürettiği hava akışı için özel olarak optimize edilmiştir. %21 daha fazla hava akışı sağlamak için büyütülen bu fanlar, havalandırmalı arka plaka (backplate) ile mükemmel bir iş birliği içinde çalışarak kasanızın içindeki ısı dağıtımını en üst seviyeye çıkarır. Kartınız en ağır AAA oyunlarda bile buz gibi ve sessiz kalır.
4. Nesil Tensor çekirdekleri sayesinde DLSS 3 teknolojisini kullanarak sıradan işlemlere kıyasla 4 kata kadar performans artışı elde edersiniz. 3. Nesil RT çekirdekleri ise ışın izleme performansını 2 kata kadar artırır. Maksimum performans ve stabilite sağlamak için dijital güç kontrolü, yüksek akımlı güç aşamaları ve 15K kapasitörlerle donatılan bu kart; Auto-Extreme hassas otomatik üretim teknolojisiyle üretilerek yıllarca sürecek bir güvenilirlik sunar. Ayrıca GPU Tweak III yazılımı ile tüm performans ayarlarını, termal kontrolleri ve sistem takibini tek bir ekrandan yönetebilirsiniz.
Bu model, 8GB versiyonunun iki katı olan 16GB GDDR6 VRAM kapasitesine sahiptir. Özellikle 1440p çözünürlükteki oyunlarda, ağır video kurgu programlarında ve yapay zeka destekli render işlemlerinde belleğin dolmasını engelleyerek çok daha akıcı ve kesintisiz bir deneyim sunar.
OC (Overclock) ibaresi, kartın ASUS mühendisleri tarafından fabrikada güvenli bir şekilde hız aşırtılarak kutudan çıktığı anlamına gelir. Standart modellere göre 2745 MHz gibi çok daha yüksek frekanslara ulaşarak ekstra FPS artışı sağlar.
Kesinlikle yapılır. 16GB VRAM kapasitesi ve saniyede 378 TOPS yapay zeka işlem gücü sayesinde Adobe Premiere, DaVinci Resolve ve 3D modelleme programlarında projelerinizi çok daha hızlı dışa aktarabilir (render) ve çalışma ekranında sıfır takılma yaşarsınız.
ROG Strix serisi 3.1 slotluk kalın ve uzun bir yapıya sahiptir. Bu nedenle kartı satın almadan önce kasanızın iç uzunluğunu kontrol etmeniz tavsiye edilir. Standart ATX ve geniş hacimli Mid-Tower kasalarla kusursuz bir uyum sağlar.
| Model | DUAL-RTX4060TI-O16G-EVO |
| Grafik Motoru | NVIDIA® GeForce RTX™ 4060 Ti |
| AI Performansı | 361 |
| Bus Standartı | PCI Express 4.0 |
| OpenGL | OpenGL®4.6 |
| Bellek Kapasitesi | 16GB GDDR6 |
| Saat Hızı | OC modu: 2625 MHz Varsayılan mod: 2595 MHz |
| CUDA Çekirdeği | 4352 |
| Bellek Hızı | 18 Gbps |
| Bellek Arayüzü | 128-bit |
| Maksimum Çözünürlük | 7680 x 4320 |
| Maksimum Ekran Desteği | 4 |
| Boyutlar | 227.2 x 123.24 x 49.6 mm 8.94 x 4.85 x 1.95 inç |
| Tavsiye Edilen Güç Kaynağı (PSU) | 650W |
| Güç Bağlantıları | 1 x 8 pim |
| Yuva Tipi | 2.5 Yuva |